The smart Trick of precision rhinoplasty logo That Nobody is Discussing

Doğurtma tekniğindeki 1 numaralı kesi, bazı önemli bağların olduğu alana denk gelmektedir. Bu 1 numaralı kesi olmadan doğurtmanın sadece 2 numaralı kesi ile de yapılması mümkündür. Bilimsel olarak literatüre, tek kesi ile yapılan doğurtma tekniğinin gelişimine katkıda bulunmuş olmak benim için ayrıca mutluluk vericidir. Bu durumda sağ ve sol alt burun ucu kıkırdakları (yukarıdaki resimde bulunan lacivert alan) sadece 2 numaralı kesi ile deliklerden dışarı ayrı ayrı doğurtulup şekillendirilebilinir. Ancak tüm doğurtma tekniklerinde bu sağ ve sol kıkırdakları birbirine dikebilmek için hepsini tek bir burun deliğinden ayrıca çıkarmak gerekmektedir. Kapalı burun ameliyatının ileri hali olan doğurtma teknikleri, burun ucu kıkırdaklarına direkt hakimiyet olanağı verse de, dokular kendi orijinal anatomik pozisyonlarında ve açılarında değil de burun deliklerinden çekildikleri pozisyonda şekillendirildiklerinden ötürü, her hastaya uygun değillerdir.

Burun ameliyatı estetik kaygısı olanlar, estetikle birlikte fonksiyonel bozuklukları olanlar ve fonksiyonel sorunları olanlar hastalara yapılabilir.

Dikişlerin Alınması: Eğer ameliyat sırasında dikiş kullanılmışsa, bu dikişler genellikle bir hafta sonra alınır.

Bu tip bir işlem sizde yapıldı ise kaş ortasından kaş alma işleminizi 1. Ay sonuna kadar ertelemelisiniz. Kaş yanlarını rahatlıkla alabilirsiniz.)

Alkol ve Sigara: Alkol tüketimi ve sigara içmek iyileşme sürecinizi yavaşlatabilir ve enfeksiyon riskinizi artworkırabilir. Bu nedenle bu maddelerden uzak durmalısınız.

Rinoplasti ameliyatından sonra ödemin geçmesi ve burnun oturması için en az six ay beklenilmelidir. Ameliyatı aynı cerrah yapacaksa problemler fark edildiği anda ameliyat yapılabilir. Farklı bir cerrah yapacaksa en excellent zaman ortalama bir senedir.

Yasal Bilgi: Okuyucular tarafından yazılan yorumlar medimagazin veya medimagazin.com.tr sitesi sorumluluğunda değildir. Yorumlar genel değerlendirme sonucunda yayımlanır. Aydınlatma metnini okumak için tıklayınız

Bazı işlemlerde kemik kırmaksızın burun estetiği (No osteotomy rhinoplasty) yapılabilen işlemlerde morluk yaşanmayacaktır.

Ancak bu sonucun önlenmesi için cerrahlar, operasyon sırasında burun ucuna ek destekler sağlayabilir. Bu destekler, burun ucunun daha sağlam ve estetik bir konumda kalmasına propertyımcı olur.

Açık rinoplasti burun yapısını düzenleyerek estetik ve fonksiyonel iyileştirmeler sunar. Cerrah cilt altındaki kıkırdak ve kemiklere erişim sağlamak için burun derisini kaldırır.

Cerrahi müdahaleler burun fonksiyonunu etkileyebilir; bu nedenle her advertisementımda dikkatli olmak gerekir.

Başınız yukarda yatınız. Başınızı yana 45 dereceden fazla çevirmeyiniz. Daha fazla hareket ederseniz burnunuzda eğriliğe neden olabilirsiniz. Buna ameliyattan sonraki 3 hafta boyunca uyunuz.

Son avantajı burun ucuna hastanın kendi kıkırdaklarının destek olarak kullanılmasına kolaylık sağlaması ile halk arasında yaygın bilinen burun ucu değişmesini engellemesidir.

Genellikle estetik amaçla birlikte hastalar nefes almada yaşadıkları sıkıntıları da dile getirirler. Zaten şekil bozukluğu olan hastaların çoğunda burun içindeki orta bölmesinde(septum devrasyonu) ve diğer anatomik oluşumların deformasyonları da bu duruma eşlik ettiği için,hastalar aynı anda fonksiyonel açıdan da Ayrıntılar Burada bu problemlerden kurtulmaktadırlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *